Sport

Brazylijska reprezentacja narodowa zwycięża narodową drużynę Korei Południowej i wystąpi w ćwierćfinale mundialu!

Trwające obecnie mistrzostwa świata są niezwykłe na wielu płaszczyznach i nie ulega to wątpliwości. Za nami grupowe zmagania, a więc przyszedł czas na to, co piłkarscy sympatycy uwielbiają najbardziej. Chodzi oczywiście o fazę play-off, gdzie klęska może wyeliminować Cię z turnieju oraz marzeń o wygraniu tytułu mistrzowskiego. W niedzielny wieczór kadra narodowa Polski poniosła porażkę z drużyną Francji rezultatem 1 do 3 i odpadła z mistrzostw świata. Dla piłkarskich kibiców w naszym kraju, gdyż nie oznaczało to jednak końca emocji, gdyż turniej nadal trwa. Z całą pewnością trzeba obserwować grę narodowej drużyny Brazylii, gdyż ze spotkania na spotkanie wygląda o wiele lepiej. Spotkanie 1/8 finału z kadrą narodową Korei Południowej było tego bardzo dobrym przykładem, gdzie piłkarze brazylijskiej kadry narodowej urządzili sobie strzelanie w pierwszej części. Bramka numer 1 dla Brazylii padła już w 6. minucie, a strzelcem był Vinicius Jr, który fantastycznie poradził sobie w szesnastce z graczami defensywnymi oponenta.

Pierwsza część była prawdziwą tragedią dla narodowego zespołu Korei Południowej. Zwłaszcza, że I połowa skończyła się prowadzeniem narodowej kadry Brazylii wynikiem 4:0. Następne gole zdobywali Neymar Jr, Richarlison oraz Paqueta. Zgromadzeni na obiekcie sympatycy futbolu mogli odczuwać satysfakcję, ponieważ mieli okazję oglądać istny popis brazylijskiego zespołu narodowego. Tempo tego pojedynku zdecydowanie spadło w drugiej odsłonie. Reprezentanci Brazylii usiłowali budować kolejne akcje, ale zawodnicy narodowego zespołu Korei Południowej doskonale się bronili. 15 minut przed końcem spotkania narodowa reprezentacja Korei Południowej strzeliła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą pojedynku. Napastnik narodowej drużyny Korei Południowej zdecydował się na strzał ze sporej odległości, a golkiper brazylijskiego zespołu narodowego nie miał szans na skuteczną obronę. To starcie w ostatecznym rozrachunku zakończyło się wynikiem 4 do 1 dla brazylijskiego zespołu narodowego, która w 1/4 finału mierzyć się będzie z narodową drużyną Chorwacji. Stawką tego starcia będzie kwalifikacja do 1/2 finału mistrzostw świata i gwarancja rywalizacji o medale.