Sport

Kadra narodowa Chorwacji zagra w 1/2 finału - o rezultacie zdecydowały jedenastki Kadra narodowa Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - zdecydowały rzuty karne!

Światowe mistrzostwa, które rozgrywane są w Katarze małymi krokami zbliżają się do zakończenia. Pojedynki ćwierćfinałowe, których wygrani wystąpią w półfinale mistrzostw świata rozgrywane były w poprzedni weekend. Z tym, że ich drużyna narodowa musiała pożegnać się z szansami na zgarnięcie mistrzostwa musiało pogodzić się bardzo dużo sympatyków piłkarskich. Jednak pozostaje podziwiać mistrzostwa świata do samego końca i ekscytować się fantastycznymi bramkami oraz wyczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Nie ulega wątpliwości, że od samego początku mundialu jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa świata była brazylijska reprezentacja. Wydawało się, że wszystko idzie jak należy po zwycięstwie z kadrą Korei Południowej, ale wówczas przyszedł czas meczu z reprezentacją narodową Chorwacji. Zawodnicy zespołu narodowego Chorwacji zafundowali bardzo ciężkie warunki dla kadry Brazylii podczas tego spotkania.

Od samego początku tego pojedynku kadra narodowa Brazylii miała problem z wykończeniem akcji ofensywnej celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy zawodnicy niesamowicie spisywali się w defensywie, ale czasami potrafili wystraszyć ładnymi akcjami. Sędzia tego pojedynku nie miał wyjścia i po 90 minutach musiał zaprosić zawodników obu zespołów na trwającą 30. minut dogrywkę. Wielbiciele piłki nożnej obecni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu spotkania. W ostatnich minutach pierwszej części drużyna Brazylii wysunęła się na prowadzenie za sprawą bramki Neymara. Mogło się wówczas wydawać, iż już jest pozamiatane i brazylijscy kibice mogą wybierać miejsca na półfinał. Jednakże podczas drugiej części dogrywki na 4 minuty przed ostatnim gwizdkiem do bramki trafili piłkarze reprezentacji narodowej Chorwacji, doprowadzając w ten sposób do serii rzutów karnych. Zespół Chorwacji posiada spore doświadczenie w strzelaniu karnych i w tym przypadku było to widoczne. Graczom reprezentacji Brazylii brakowało doświadczenia podczas egzekwowania karnych, a dzięki temu bramkarz narodowej reprezentacji Chorwacji bez problemu dwa obronił. Z kolei narodowa reprezentacja Chorwacji nie chybiła ani razu i takim sposobem zapewniła sobie awans do półfinału światowych mistrzostw w Katarze. Rywalem narodowej reprezentacji Chorwacji będzie silna narodowa kadra Argentyny, która w ćwierćfinale pokonała również po serii rzutów karnych kadrę narodową Holandii.

Zostaw komentarz