Sport

Przełomowy turniej - mistrzostwa świata w Katarze

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki piłkarskie w Katarze, a przeważająca grupa płci męskiej z zachwytem odlicza następne doby. W internecie tworzy się wiele głosów apropo tego, jaka grupa zawodników wygra zawody, a jaka ma na to bardzo małe prawdopodobieństwo. Nieprzychylnych opinii w stosunku do różnych reprezentantów piłki nożnej również nie braknie. Czy wyjątkowe wydarzenie zagwarantuje fanatykom piłki nożnej doniosłe odczucia?

Wyjątkowość igrzysk piłkarskich

Aktualne rozgrywki będą niezwykle wyjątkowe, nie zważając na fakt niemałej ilości mistrzostw świata, które do chwili obecnej zostały zrealizowane. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, pojedynki między drużynami miejsce będą miały na terytorium Bliskiego Wschodu, jak też pierwszy raz w kraju wyznania islamskiego. Pora roku również jest nietuzinkowa, gdyż sportowe widowisko wydarzy się w trakcie jesieni. Jest to również finalny koncept mistrzostw świata, gdy stawać do zawodów będą wyłącznie 32 ekipy piłkarzy, gdyż na kolejnym takim wydarzeniu, liczba drużyn zmaksymalizowana zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Negatywne wypowiedzi w piłkarskim społeczeństwie

Nadchodzące zawody piłkarskie są jeszcze bardziej dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Tworzą się opinie, iż wybór terytorium, w którym mecze piłkarskie mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w środowisku piłkarskim widać gołym okiem bardzo duże niezadowolenie. Dookoła organizowanych zawodów nieustannie kręciło się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w trakcie budowania boisk i reszty infrastruktury, zmarła spora liczba pracowników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie zatrzymało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego doniosłego wydarzenia dla gospodarza, którym jest Katar.

Jaka drużyna podniesie złote trofeum?

Pomimo wielkiej antypatii aniżeli uznania wobec gospodarza wydarzenia, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą aktywny udział w procesie, stawiając na różne zespoły do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz