Sport

W meczu otwarcia światowego czempionatu Reprezentacja Kataru przegrała z kadrą Ekwadoru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw wynikiem 0 do 2!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która ma miejsce co cztery lata. Bez najmniejszych wątpliwości sympatycy piłkarscy z całego świata czekają z niecierpliwością na inauguracyjny pojedynek mistrzostw świata. Nie inaczej było w przypadku mundialu w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend. Inauguracyjne spotkanie poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która wyglądała niesamowicie. Później jednak przyszła pora na futbol i wielbiciele piłkarscy znajdujący się na trybunach a także przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali niezwykłego widowiska. Zawodnicy reprezentacji narodowej Ekwadoru bardzo szybko strzelili bramkę i już od początkowych minut emocji nie brakowało. Już w 3 minucie do siatki trafił Emmer Valencia i mogło się zdawać, że narodowa drużyna Kataru będzie miała bardzo ciężko w tym pojedynku. Jednak sędzia tego pojedynku postanowił sprawdzić z pomocą systemu VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, że w chwili podania zawodnik znalazł się na pozycji spalonej. W tej sytuacji organizatorzy mundialu mieli więc bardzo dużo szczęścia.

Narodowa kadra Ekwadoru nie planowała odpuścić mimo anulowania pierwszej bramki. Gracze drużyny Ekwadoru atakowali i cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego pojedynku. Zawodnik Ekwadoru kilka minut później znalazł się w akcji oko w oko z bramkarzem narodowej reprezentacji Kataru i został sfaulowany przez niego. Główny sędzia nie zastanawiał się nawet przez chwilę i podyktował karnego, a golkiperowi dał kartę. Kapitan reprezentacji Ekwadoru Valencia zamienił rzut karny na bramkę. W porównaniu do narodowego zespołu Ekwadoru reprezentacja narodowa Kataru wyglądała bardzo źle. Nie widać było pomysłu na to spotkanie, a golkiper zespołu Ekwadoru przez dużą część spotkania nie miał za dużo pracy. Druga bramka dla narodowej kadry Ekwadoru padła w 31 minucie, a autorem kolejny raz był Enner Valencia. W trakcie pierwszej części tego meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. Oba zespoły w drugiej odsłonie mocno obniżyły tempo i na boisku mało się działo. Ten mecz w rozrachunku końcowym zakończył się wynikiem 2 do 0 dla Ekwadoru, która niesamowicie zaczęła te mistrzostwa. Kadra Kataru natomiast jest teraz w trudnej sytuacji i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do następnej fazy turnieju.

Zostaw komentarz